Lacrimi și tristețe! Sebastian Zaharia avea 22 de ani şi s-a stins din viaţă în Spania, departe de casă şi prietenii lui

Durere fără margini în familia unui tânăr botoșănean mort în Spania. Sebastian Zaharia avea doar 22 de ani şi îşi făcuse planuri mari pentru un viitor frumos aşa cum îl vedea el, scriu cei de la botosaneanul.ro

Cu toate acestea, boala l-a doborât, iar plecarea prematură a lui Sebi a lăsat în urmă lacrimi și tristețe. S-a stins din viață departe de casă, în Spania, acolo unde se afla de 6 ani.

Sebastian Zaharia este plâns acum de toți cei care l-au cunoscut, sătenii din Havârna având numai cuvinte frumoase despre tânărul plecat la cele veșnice.

Rudele din Spania au anunțat trista veste.

”A plecat dintre noi prea devreme un suflet bun minunat. Odihneste-te în pace, în inimile noastre vei rămâne veșnic viu. Fie ca bunul Dumnezeu să te aseze de-a dreapta lui pentru a veghea de sus asupra familei și pentru a le da putere de a trece peste această grea încercare de la viatță! Dumnezeu să te odihnească în pace, suflet minunat Sebi Zaharia!”, au transmis apropiații lui Sebi. Articolul continua dupa reclame …

loading...

Cunoscuții din Havârna sunt aproape de familia îndoliată.

”Zi tristă pentru comunitatea noastră, un copil al satului a fost chemat de Dumnezeu în Împărăția Sa. Întreaga comună îi plânge plecarea prea devreme dintre noi, dar mai ales toți prietenii lui Sebi. Dragi tineri hăvârneni și nu numai… prieteni ai lui Sebi… prin faptul că ați fost astăzi alături de el mai mult ca niciodată și prin faptul că l-ați plâns pe rețelele de socializare și-l numiți toți ”prieten drag” ați demonstrat că puneți preț pe ”prietenie”, că înțelegeți că la greu se văd cu adevărat prietenii si ”că vă pasă”. Și pentru asta noi toți (părinți ai voștri) vă mulțumim! Ați dat o speranță de renaștere comunei noastre! Dumnezeu să-l odihnească în pace pe Sebi, părinților, fratelui și rudelor îndoliate multă putere pentru a merge înainte, iar voi, tineri hăvârneni, să-l purtați mereu pe oriunde ați fi cu voi prin amintiri!”, este mesajul emoțioant către sătenii din Havârna.

Dumnezeu să îl ierte și să îl odihnească în pace!

Sursă FOTO. Citiţi mai multe informaţii interesante pe portalul botosaneanul.ro