Stiri de Actualitate

Locuri de MUNCĂ – Se caută îngrijitoare de bătrâni în Germania şi UK: se oferă până la 3.380 € / lună, cazare și masă gratuite.

Aproape 100 de posturi de îngrijitori de bătrâni – la domiciliu sau în azile – sunt disponibile în acest moment pentru românii interesați să lucreze în Germania sau în Marea Britanie, scriu cei de la greatnews.ro

Salariile ajung până la 3.000 de lire sterline brut pe lună (adică în jur de 3.380 de euro brut pe lună), cu cazarea și masa gratuite.

Unii angajatori oferă și bonusuri de 150-250 de euro pe lună, bani de masă ori asigurarea transportului.

1. O agenție de recrutare din Germania caută 20 de persoane pentru îngrijirea bătrânilor la domiciliu.

Cerinte:
– Cunoasterea limbii germane la nivel mediu pana la avansat
– Experienta in ingrijirea la domiciliu constituie un avantaj
– Seriozitate, amabilitate, motivatie in a ajuta persoanele varstnice Articolul continua dupa reclame …

Descrierea jobului
– Salariu cuprins intre 1.600 € – 2.700 € brut (in functie de experienta si de caz) plus bonusuri de aproximativ 150-250 € / lună
– Angajare directa in Germania
– Cursuri de dezvoltare profesionala
– Transport, cazare, masa asigurate
– Suport telefonic permanent

Cei interesati pot cere mai multe informatii la nr. de telefon 0771/498 698, intre orele 08:00 si 17:00, si isi pot trimite CV-ul la adresa de e-mail m.popescu@carocare.de.

2. O companie din Germania caută 10 îngrijitori/îngrijitoare pentru persoane vârstnice din Germania.

Responsabilitati:

– documentarea modului de ingrijire si colaborarea cu asistentii/asistentele medicale
– ingrijirea generala de baza a locatarilor si a pacientilor
– participare in cadrul masurilor de mobilizare terapeutica
– insotirea si ingrijirea locatarilor si a rudelor acestora

Ce se ofera:

– salariu de baza brut intre 1.972 si 2.199 de euro
– bonificatie suplimentara pentru masa pe zi intre 10 si 15 euro
– bonus pentru munca in ture, duminica, in zilele de sarbatoare, precum si in turele de noapte
– organziarea si preluarea diferitelor cheltuieli de cazare suportate
– organizarea si plata calatoriilor
– program de lucru flexibil

Mai multe informatii se pot obtine la numarul de telefon +49 711 34252 258 (Cristian Ovidiu Badea), iar CV-ul se trimite la adresa Bewerbung.Badea@voncaprivi.de.

Sursă FOTO. Citiţi continuarea şi mai multe informaţii interesante pe portalul greatnews.ro